Zaručené trháky, když nepřijde inspirace

Každý bloger čas od času bojuje s nedostatkem inspirace. Jeho oblíbená droga, psaní článků, došla a jako na potvoru se ne a ne dostavit geniální nápad. Zoufáte? Pomoc je snadná! Vždycky můžete napsat nějaký zaručený trhák, který vám vykouzlí takovou návštěvnost, že vás úplně přejde chuť psát to, co jste psali předtím. Jaká zaručená kouzla skrývám na inspiračním skladě?
1) Srdceryvná zpověď z minulosti. Měli jste někdy deprese, úzkosti, zlomenou nohu či srdce nebo vás alespoň nechápali rodiče a umřel vám křeček? Ano, je to hrůza a nechci to bagatelizovat, ale na blogu to můžete skvěle zúročit. Všichni si rádi počteme o strašných věcech z cizí minulosti. Nevím, jestli jsme tak soucitní nebo tak škodolibí, ale je to tak. Pokud budete dostatečně drsní a autentičtí, můžete to dotáhnout i na titulku.
2) Gender, feminismus, (ne)rovnost pohlaví, vztahy. Naprostá jistota. Každý si chce přečíst další článek, pod který bude moct napsat svůj názor – ať už je z kteréhokoli konce spektra. Protože na tohle každý svůj názor má a zajímavé je, že ať je jakýkoli, vždycky se jeho nositel cítí být v menšině, schválně si toho někdy všimněte. Každopádně pozor; hádanice v komentářích zaručena!
3) Náboženství. Částečně to může souviset s následujícím bodem, ale tady mám na mysli spíš obecné úvahy typu „náboženství je blbost“ nebo naopak „náboženství je skvělé“. Na to má totiž taky každý názor, zpravidla ještě o něco militantnější než na bod předchozí. To vám hraje do karet, protože čím militantnější názory, tím víc chtějí být slyšet. Hádanice v komentářích ještě zaručenější!
4) Imigrace, islám, terorismus. Suverénně nejtěžší kalibr, jen pro opravdu silné povahy. Každý prahne po tom napsat svůj názor pod další a další články. A třeba si vás taky zařadit do škatulky „dobrý, se mnou“ nebo „špatný, proti mně“ (někdy pouze na základě titulku, takže mu věnujte odpovídající péči). Pozor, dost často nic mezi tím neexistuje a jestli byla hádanice v komentářích zaručená u předchozích dvou bodů, tak tady si rovnou chystejte meč na obřadné harakiri. Nebo nějakou jinou rituální sebevraždu hezky po česku. Ale nevím, jestli něco takového máme. Zadusit se pivem? Za pokus to stojí, třeba to pojmenují právě po vás.
A proč tyhle zaručené trháky nepoužívám také, když o nich píšu, ptáte se? Pro odpověď nemusím chodit daleko: nejsem silná povaha. Vidina komentářové války, v jejímž centru stojím, mě naplňuje smutkem a odporem. A jelikož to jinak vlastně už ani neumíme, musíme se s tím smířit; protože o čem se nedá mluvit, o tom se musí mlčet.

10 odpovědí na “Zaručené trháky, když nepřijde inspirace”

 1. Ha, chci šťastný a trvalý vztah, jsem ve většině! Tedy, když se to začne rozpitvávat.. máš recht, zase nic 😀

 2. Říkám si, co lidi vede k potřebě zjednodušovat na černou a bílou, když je na světě tolik barev!

  Máš pravdu, jde většinou o univerzální "vytáčející" témata. Mně v principu hádanice v komentářích nevadí, ale vadí mi, když jim chybí sebemenší stopa vzájemné lidské úcty a schopnosti podívat se na svět očima toho druhého. Hloupě se hádat – to umí každý trouba, i když je to kupodivu, protože se to nikde ve škole neučí :-).

 3. [1]: To má dokonce i takovýhle termín? 😀 To jsem netušila! 😀

  [2]: [3]: Hezky! 😀 Tak přeci jedna výjimka potvrzující pravidlo 😉 (Když to tedy nepitváme.)

  [4]: Svatá pravda. Poslední dobou si něco z titulky třeba i přečtu a pak se nestačím divit.

  [5]: Jo, tak to by mě taky zajímalo. Některé věci zkrátka zvládáme tak nějak od přirozenosti. Hloupě se hádat a vidět černobíle bude jedna z těch vzácností 😀

 4. A ještě něco …vlastně ale i to je v článku řečeno…v každém s těchto témat je třeba zaujmout naprosto nesmiřitelný postoj přes který "nejede vlak"

 5. [7]: I kdyby byl vymyšlený, tak působí velmi autenticky 😉

  [8]: To by teda byla podpásovka, co? 😀

  [9]: No tak to každopádně. A kdyby tam náhodou takový postoj nebyl, tak je třeba si ho tam při psaní komentáře alespoň domyslet…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *