Milostný dopis pro Českou poštu

Má drahá,
již tak dlouho na Tebe čekám! Myslím na Tebe bez ustání a s každou z takových myšlenek se mi rozbuší srdce a čelo se horečnatě zapálí. Za dlouhých dní sedávám u okna, vyhlížím, zda se neblížíš, zda právě dnes si nezvolíš naplnit svou přítomností mé srdce. Za bezesných nocí se převaluji a vidím Tě v duchu před sebou, nedáš mi klidu, ani okamžik spočinutí.
Jak krutá jsi, má milovaná! Skýtáš mi marnou naději, když lehkomyslně rozséváš své přísliby. Naplňuješ mé žití sladkobolným utrpením a netrpělivostí – snad dnes? Tedy zítra? Pozítří? Každý okamžik je mi nekonečně dlouhý, když si představím, že jsi na cestě ke mně, když slyším v dálce tvůj lehký krok.
Jak je život bez Tebe chudý a prázdný! Nezmohu nic proti těm mocným citům, nedokážu dál jen útrpně čekat. Vzbuzuješ ve mně temné vášně, když pomyslím, žes již mohla být mou. Pálím kadidlo a obětuji zápalné oběti po vzoru Abraháma, vzývám všechna pohanská božstva a žádám jediné: přijď a zůstaň se mnou navždy!
Tvůj zhrzený,
Čekající

14 odpovědí na “Milostný dopis pro Českou poštu”

 1. Založ si digitální poštovní schránku jako já! Vytiskni si ji na 3D tiskárně, postav před dveře a očekávej navál zásilek! Co na tom, že většina je spam od hackerů z Bangladéše!

 2. Snad největší stížnosti za celé dva měsíce byly na poštu.
  Já musím pracovně několikrát týdně a hodina nebyl žádný problém a těch vytočených doběla, pane jo, těch tam vždy stálo.
  Takže pokud si čekající ladil srdéčko za oknem svého příbytku, celkem to ještě šlo 🙂

 3. [1]: Děkuji! 🙂 Myslím, že jistotou by v tomhle případě bylo leda tak hejno holubů 😀

  [2]: Co bych dala za to, kdyby nás naši pošťáci stalkovali! 😀 To by znamenalo, že aspoň existují.

  [3]: Hackeři z Bangladéše mi připomněli jeden perfektní TED Talk o tom, co se stane, když člověk odpovídá na spamy a pořádně je vytrolí. Bylo to naprosto geniální 😀

  [4]: Zhruba tak 😀 A vždycky akorát přijde s týdenním zpožděním lísteček, že pošta se výjimečně rozhodla nedoručovat zásilku… 😀

  [5]: Já jsem naštěstí poštovní fronty vždycky viděla jen jako nezúčastněný pozorovatel, ale teda že jich bylo a byly pořádně dlouhé. Je to vážně taková tragická groteska 😀 Být to komerční služba s regulérní konkurencí, zkrachovali by nejmíň dvacet lez nazpátek.

 4. Což o to, že by člověk čekal věčnost, ale místo psaní či balíčku mnohdy doručí pouze lístek o nezastižení. Pak otevřeš okno, voláš na pošťačku, proč nezvoní a ta mizí jak namydlený blesk.

 5. [7]: To se ti vážně stalo? 😀 Tak tomu říkám styl! U nás to pošta obchází tím, že zhruba v polovině až ve třech čtvrtinách případů hází do schránky lísteček s tím, že tuto zásilku se pošta výjimečně rozhodla nedoručovat z důvodů překážek na straně pošty. To si pak člověk vážně radši vybere jakéhokoli jiného dopravce, i když by si měl připlatit stovku navíc.

 6. [8]:Rajónu, ve kterém žil děda to pošťačka dělala roky a páky na ni nebyly. My tu měli minulý rok jednu vykutálenou paní, která seznala, že se méně nadře, když bude roznášet pouze lístečky.. chci říct, celé čtvrti se záhadně rozbily zvonky. A poté, co ji vyhodili, kupodivu zase začaly fungovat. Že se pošťák s balíkem objeví místo dopoledne chvíli po sedmé večer a vyčiní ti, jak pohrdáš jeho službami, když se nenacházíš doma, to už člověk bere jako normu. Rád chodím na poštu! (tedy ne že by šlo o stoprocentní záruku, že ti psaní skutečně vydají, protože nejsi klub českých turistů a tím debata končí, ale můžeš si tam vystát frontu a pak ještě jednu)

 7. [9]: Protože nejsi klub českých turistů 😀 😀 To mě opravdu rozsekalo! To, že se v okolí pošťáků záhadně rozbíjejí zvonky, je vcelku známá věc, ale že zdrhají, když na ně voláš, to je skutečně třešnička na dortu. Ano, Rád chodím na poštu 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *